قیمت لوله گالوانیزه سرد

قیمت لوله گالوانیزه سرد ، لوله های گالوانیزه ، لوله هایی از جنس آهن یا فولاد هستند که به وسیله روکشی از فلز روی پوشش داده شده اند. وظیفه این روکش محافظت از محتویات لوله در مقابل عوامل بیرونی و محیطی می باشد. لوله های گالوانیزه بر حسب روش آبکاری به دو دسته لوله های گالوانیزه سرد و گرم تقسیم می شوند.

لوله های گالوانیزه سرد در دمای کمتری آبکاری می شوند. عمل گالوانیزاسیون سرد در دمای 70 درجه سانتی گراد صورت می گیرد. در این روش فلز zn را بر روی لوله فولادی یا آهنی می ریزند. این عمل کاملا شبیه به پاشیدن رنگ بر روی لوله می باشد. به همین دلیل لوله گالوانیزه سرد از مقاومت و دوام پایینی برخوردار می باشد. این لوله ها به راحتی در اثر ضربه و خراش آسیب می بینند. معمولا طول عمر مفید لوله گالوانیزه سرد بین 3 تا 8 سال می باشد. دوام پایین و عمر کوتاه لوله گالوانیزه سرد باعث شده تا قیمت لوله گالوانیزه سرد نسبت به گرم ارزان تر باشد. عوامل مختلفی در تعیین قیمت لوله گالوانیزه سرد تاثیر می گذارند. از این عوامل می توان به جنس لوله خام، هزینه های تولید، هزینه کارگر و انرژی، قیمت فولاد ، نوسانات قیمت ارز و ... اشاره کرد.
پایین بودن قیمت لوله گالوانیزه سرد نسبت به گرم باعث شده تا افرادی که تصمیم به احداث گلخانه دارند و سرمایه آنها کم است، در شروع کار از لوله های گالوانیزه سرد استفاده نمایند. به کار بردن لوله گالوانیزه سرد، برای مدت 5 سال جوابگوی نیاز این افراد می باشد.
فروش لوله گالوانیزه سرد ، برخی از شرکت های تولید کننده لوله ، اقدام به فروش لوله گالوانیزه سرد به صورت آنلاین می کنند. خرید و فروش لوله گالوانیزه سرد در صنایع مختلفی مانند خودروسازی، پیچ و مهره ، قطعه سازی ، مصارف بهداشتی و ... صورت می گیرد.
قیمتی که کارخانه ها در زمان فروش لوله گالوانیزه سرد اعلام می کنند تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند سایز و قطر لوله، ضخامت، جنس لوله، نوع روکش، استاندارد، گارانتی، برند و کارخانه تولید کننده آن تعیین می گردد. البته باید ذکر کرد که میزان فروش لوله گالوانیزه سرد به نرخ ارز و میزان عرضه و تقاضا در بازارهم بستگی دارد.
شرکت های معتبری در بازار فروش لوله گالوانیزه سرد و گرم فعالیت می کنند که محصولاتی با کیفیت برای استفاده مشتریان خود تولید می کنند. این شرکت ها در بین مصرف کنندگان بسیار شناخته شده می باشند.