سمعک وزوز

سمعک وزوز ، شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که دچار وزوز گوش هستید. زمان هایی وجود دارد که صدای سوت، زنگ یا وزوز را به صورت دائمی یا منقطع می شنوید. این صداها منبع خارجی ندارند و سایر افراد هم متوجه آن نمی شوند.

اما این بدین معنی نیست که شما دچار تخیل یا توهم شده اید. وزوز گوش یا سوت کشیدن ممکن است در طول شب شدیدتر شود و این حالت بیشترشما را آزار دهد. این صداها ممکن است بر کیفیت زندگی افراد تاثیر بگذارد.


انواع وزوز گوش :


- وزوز ذهنی : این نوع وزوز فقط توسط خود فرد شنیده می شود.
- وزوز عینی : در این حالت علاوه بر خود فرد، سایرین هم قادر به شنیدن آن هستند. البته باید گفت که این نوع وزوز کمتر در افراد دیده می شود.

عوامل ایجاد وزوز گوش :


در این قسمت برخی از عواملی که باعث ایجاد حالت وزوز در گوش می شوند را نام می بریم.
- مهم ترین دلیل ایجاد وزوز گوش، قرار گرفتن فرد در محیط های پر سر و صدا است.
- بیماری های مختلف ( دیابت، بیماری های اعصاب و روان، بیماری های کبدی و کلیوی، تومورهای مغزی و ...)
- فشارخون بالا
- چربی خون بالا
- اضطراب و استرس شدید
- جرم گوش
- ضربه های مختلفی که به سر افراد وارد می شود، می تواند باعث ایجاد وزوز در گوش آنها شود.

عوارض مختلف وزوز گوش :


افرادی که با وزوز گوش مواجه هستند، ممکن است دچار مشکلات مختلفی شوند که به برخی از آن اشاره می کنیم.
- فشار عصبی
- ترس
- اضطراب
- استرس
- کم خوابی
- افسردگی
- مصرف زیاد داروهای آرام بخش


مزایای استفاده از سمعک وزوز :


این نوع سمعک دارای قیمت مناسبی می باشد. رنگ های متنوع آن باعث شده تا افراد بتوانند طبق سلیقه خود، رنگ آن را انتخاب کنند. روش استفاده از این سمعک آسان است و طوری در پشت گوش قرار می گیرد که به وضوح دیده نمی شود. در ساختار این سمعک مدارهایی وجود دارد که باعث از بین رفتن وزوز در گوش می شوند.

درمان وزوز گوش :


اولین قدم برای درمان وزوز گوش ، شناسایی عامل ایجاد آن می باشد. اگر صدای وزوز در گوش خود شنیدید به متخصص گوش یا شنوایی سنج مراجعه کنید. در صورتی که وزوز گوش باعث کم شنوایی شود، برای درمان آن می توان از سمعک هایی استفاده کرد که وزوز گوش را از بین می برند. البته باید دقت داشت که سمعک باعث درمان کامل وزوز گوش نمی شود، بلکه به مدیریت و تسکین وزوز گوش کمک می کند.